هیئت شاهزاده علی اصغر(ع)؛ بهاری سخنرانی کرد، نوروزی مداحی
مسلم بن عوسجه را در شب عاشورا دیدند که پای کوبی میکند. به او گفتند که ای پیرمرد تو100سال سن داری این چه کاری است که انجام می دهی؟گفت: مگر ندیدی اباعبدالله جایگاه ما را در بهشت کنار پیامبر نشان داد...
عقیق:مراسم روضه هفتگی هیئت شاهزاده علی اصغر(ع) با لاتر از میدان منیریه کوچه راتق در حسینیه ای با حال هوای همیشه عاشورایی برگزار شد.

سخنران این مجلس حجت الاسلام بهاری بود که در ادامه گزیده ای از سخنانش را مرور میکنیم.

*یک فرد هندو خواب پبامبر را دید که به او فرموده بودند ما به شما بدهی داریم که میخواهیم پرداخت کنیم ولی کفر شما مانع پرداخت آن می شود. مسیحی فکری با خود کرد و گفت من که کاری با شما نداشتم ولی یادش آمد که در ایام محرم هیئتی در نزدیکی خانه ی  او برگزار می شود، وی از صدای آن هیئت هم متنفر است، ولی  چون فرد ثرونمندی است از ترس اینکه او را به خسیس بودن متهم نکنند به آن هیئت کمک های مالی می کرد، این بدهی بابت همان کمک است .

*مسلم بن عوسجه را در شب عاشورا دیدند که پای کوبی میکند به او گفتند که ای پیرمرد تو100سال سن داری این چه کاری است که انجام می دهی؟ مسلم گفت: 100سال است که دغدغه ی این را دارم که عاقبت من چیست، مگر ندیدی اباعبدالله جایگاه ما را در بهشت کنار پیامبر نشان داد«خالدین فیها ابدا»

*حمید بن مسلم خبرنگار نیروهای یزید بود می گوید: من کشته بسیار دیده بودم ولی هیچ کشته ای را مانند حسین زیبا ندیده بودم هرچه به کشته شدنش نزدیک تر؛ زیباتر.

*میرزای قمی دهه محرم  مراسم گرفته بود یک شب دید دو جوان وارد شدند اینقدر گفتند و خندیدند که مجلس بهم خورد، باخودش گفت خدایا مگر من چه کار ناشایستی انجام دادم که مجلسم این شد. شب بعد همان جوانان آمدند و باعث گریه مجلس او شدند میرزا به آن ها گفت: چه شد که آن شب مجلس را بهم ریختید و امشب باعث گریه شدید، جوان گفت: ما هیئتی نبودیم گفتیم شام می دهند آمدیم در مجلس اینقدر طول کشید که حوصله  ما تمام شد و رفتیم از هم جدا شدیم و هر دو یک خواب را دیدیم، درخواب دیدیم که روز قیامت است و حضرت عباس از طرف امام حیسن مامور نوشتن نام محبین ایشان هستند، امام به حضرت عباس فرمودند: نام این دو جوان را هم بنویس. حضرت عباس فرمود: این دو نه گریه کردند نه سینه زدند و...امام فرمود در زمان خروج از مجلس ما استکانی روی زمین بود که برداشتند و در جای مناسب قرار دادند تا به کسی از سینه زنان آسیبی نرسد پس ما به آنها بدهکار هستیم.

*این یک امر تحقیقی است کسانی که در روضه سیدالشهدا هستند طول عمرزیادی دارند.

*حضرت زهرا بعد از شیعیان دست محبین را می گیرد که خیل عظیمی هستند، معصوم فرمود: شیعیان ما غرق در محبت ما هستند.

*در تاریخ هست که در شب عاشورا هیچ کدام از کسانی که بالای سه سال سن داشتند نماز شبشان ترک نشد، نه نماز واجب بلکه نماز شب آنها قطع نشد،حضرت سجاد به حضرت زینب اعتراض کرد شب شام غریبان که چرا نشسته نماز شب می خوانی.

*سیدالشهدا نور اعظم است و امیرالمومنین نیّراعظم است، امثال من نمی توانند به سیدالشهدا نگاه کنند باید برویم عالم عامل پیداکنیم و به او نگاه کنیم.


 پس از سخنرانی، حاج محمد نوروزی با ابیاتی در رثای امام صادق مجلس را ادامه داد.

 اشعار خوانده شده توسط حاج محمدنوروزی

درد نادیده را بصیر بصیر

راز ناگفته را سمیع سمیع

آستانت پناهگاه وجود

همچو مادر برای طفل رضیع

جبریئل امین به اوج سپهر

یافت ازخدمت شما ترفیع

هم به دست ولایتت تکبیر

هم به ظل امامتت تشریع

گربه شیطان نگاه لطف کنی

می شود وارد بهشت سریع

همه صادق شوند اگر گردد

صدق تو برجهانیان توضیع

بخدا روز حشر عالم را

جزشما خانواده نیست شفیع

باکه گویم بپای خویش تو را

برد به قتلگاه ابن ربیع

شاهد غربت تو میباشد

قبر بی چراغ تو به بقیع

مه چراغ مزار خاموشت

شیعه کی میکند فراموشت


گزارش: معین احدی