گزارش مراسم هفتگی هیئت شاهزاده علی اصغر(ع)با سخنرانی حجت الاسلام حسینی و مداحی حاج محمد نوروزی
 

 

حجت الاسلام حسینی با خواندن اشعاری در فراق امام زمان منبر را آغاز کرد:
 

از تو یک عمر شنیدیم و ندیدیم تو را

به وصالت نـرسیدیم و ندیدیم تو را

روزی مـا فـقـرا شـربـت وصل تو نبـود

زهر هجر تو چشیدیم و ندیدیم تو را

شاید ایام کهن سالی ما جلوه کنی!

در جوانی که دویدیم و ندیدیم تو را

چه قدَر چلّه نشستیم و عزادار شدیم

چه قدَر شمع خریدیم و ندیدیم تو را

گاهی اندازه ی یک پرده فقط فاصله بود

پرده را نیز کشیدیم و ندیدیم تو را

سعی کردیم كه شبی خواب ببینیم تورا

سحر از خواب پریدیم و ندیدیم تو را

مدتی در پی تو رند و نظر باز شدیم

همه را غیر تو دیدیم و ندیدیم تو را

فکر کردیم که مشکل سر دلبستگی است

از همه جز تو بریدیم و ندیدیم تو را

لاقل کاش دم خیمهی تو جان بدهیم

تابگوییم: رسیدیم و ندیدیم تو را

 

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام حسینی را بخوانید؛

*خدمت یکی از علما رسیدم از ایشان درباره ی بحث تقلید سوال کردم،ایشان تکیه ای دستمال کاغذی بر روی کف دستش گذاشت سپس به او فوت کرد به راحتی افتاد بعد از آن دوباره دستمال را بر روی کف دستان خود گذاشت ولی این بار کلیدی بروی آن قرار داد، از ایشان سوال کردم خب این یعنی چی؟ ایشان گفت عقیده مردم مثل این دستمال کاغذی است اگر وزنه ای بر روی آن نباشد به راحتی باد او را می برد، تقلید از علما نیز همین حکم را دارد.

*الان جوانان وقتی میخواهند به دنبال کار بروند می پرسند که بیمه هم میکند؟ چرا؟ چون عقلش به او میگوید جایی کار کن که یک بیمه گذار کار تورا تضمین کند، یا اگر کسی ماشینی خریداری میکند سریعا آن را بیمه میکند چون نگران است برای اتفاقات بعد و حوادث، جریان تقلید هم جریان بیمه است، تقلید کردن یعنی اقای مرجع تقلید شما بیا اعمال من را برای قیامت بیمه کن که اگر قیامت گفتند چرا نمازت را این شکلی خواندی میگوییم فلان عالم گفت.

*اگرهر مغازه ای تابلو زد بیمه فلان شما میروی آنجا خودت را بیمه کنی؟ خیر بیمه گذار باید معتبر باشد نباید بگویی چون فلانی راحت تر است پس من میروم از او تقلید میکنم، هرکسی که کتاب تالیف کرد مرجع تقلید نیست، هرکسی که به او گفتند آیت الله العظمی که مرجع تقلید نیست، ما باید برویم تحقیق بکنیم، شرایط را پیدا کنیم  و تاکید شده است از اعلم تقلید کنید، قیافه ملاک نیست، اسم فامیلی ملاک نسیت، قیامت اگر پرسیدند نمیتوانی بگویی چون همشهری من بود پس از او تقلید کردم.

*مقلد باید فتاوای مرجع اش را بداند چطور بازیکنان فوتبال فلان تیم اروپایی را خوب می شناسی! رساله خریدن هم کفایت نمیکند بلکه باید فتاوا را بداند و عمل کند.

*پیامبر اکرم فرمودند: ماه ذیعقده ماه اجابت دعاست، پیامبر اکرم فرمودند هرکس سه روز پنج شنبه، جمعه و شنبه را در ماه ذیقعده روزه بگیرد خداوند ثواب900 سال عبادت را به او می دهد، کلید قفل ها و مشکلات زندگی در این ماه دست یک نفر است آن هم علی بن موسی الرضاست که شش دانگ این ماه به اسم اوست. امام صادق فرمود :«إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَكَّةُ وَ لِرَسُولِهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَةُ وَ لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْكُوفَةُ وَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهِ امْرَأَةٌ مِنْ وُلْدِی تُسَمَّى فَاطِمَةَ مَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّةُ»

*افتخاری دارد حضرت معصومه که حتی حضرت زینب کبری ندارد، آن هم این است که دومین زنی است بعد از حضرت زهرا که امام معصوم برای او زیارت نامه نگاشته و او را معصومه خطاب کرده است. برخی میگویند فقط 14 نفر معصوم اند، خیر درست نیست عصمت مراتب دارد انبیاء هم معصوم اند.


 
برچسب ها :
حاج محمد نوروزی ,