پرینت
هیئت شاهزاده علی اصغر، حائری زاده سخنرانی کرد، نوروزی و زنجانی مداحی کردند
علمی که در دانشگاه و حوزه میخوانیم علم اصطلاحی است، خوب است ولی کافی نیست، خود امیرالمومنین فرمود پیغمبر در گوش من چیزی را گفتند با آن حرف هزار دریچه علم بر من گشوده شد...

مراسم هفنگی هیئت شاهزاده علی اصغر مقارن با میلاد امام رضا با سخنرانی حجت الاسلام حائری زاده ومداحی حاج محمدنوروزی و حاج اصغر زنجانی برگزار شد.

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام حائری زاده را میخوانید:

*علمی که در دانشگاه و حوزه میخوانیم علم اصطلاحی است، خوب است ولی کافی نیست، خود امیرالمومنین فرمود پیغمبر در گوش من چیزی را گفتند با آن حرف هزار دریچه علم بر من گشوده شد و از هر دریچه ای هزار علم دیگر گشوده شد، در احادیث آمده است مقابل عالمی بنشینید که عملش شما را به آخرت ترغیب کند.

*استاد ما حضرت ایت الله سیبویه به در خانه ما می آمد حال و احول پرسی میکرد و در منزل ما را می بوسید و می رفت. میگفت فقط قیامت شهادت بدهید که من بچه های حضرت زهرا را دوست داشتم اگر سیدی وارد مجلس می شد منبر را رها میکرد و دست آن سید را می بوسید، وایشان در سن 94سالگی محتاج به عینک نشدند حتی درآن سن سوزن نخ میکردند، شبی نبود که نماز شب ایشان ترک بشود.

*آیت مجتهدی 20سال پیش می فرمود: با این اوضاعی که دارد پیش می آید 20سال دیگر فرزندان ما خواهند گفت که پدران ما از اولیای خدا بودند زیرا دم تیغ آفتاب هم که شده نماز صبح میخواندند، چندسال دیگر بهشت زهرا هم پر می شود یک قبرستان دیگر می زنند که طرف وقتی بستگانش مرد با یک ایمیل می آیند و جنازه را می بردند و دیگر مراسم سوم و هفتم فراموش می شود.

*علمای عالم این سه ویژگی را دارند: 1- دیدن آن ها شما را یاد خدا می اندازد 2-علم شما را زیاد میکند 3-شما رابه آخرت ترغیب میکند. باید متواضع باشید در مقابل این علما.

*سه چیز را نباید به کسی گفت: اولا درآمدت را به کسی نگو، دوم مسافرت هایی که می روی را به کسی نگو، سوم هر چه میفهمی به همه نگو. هر چیزی که درک کردی لزومی ندارد به کسی بگویی، خواب خوبی دیدی به کسی نگو اثرش از بین می رود.

*بالاترین ریاضت محافظت کردن از چشم و زبان است. این ریاضت نیست که در حسینیه بنشینی و ذکر بگویی اگر رفتی در خیابان و چشم و زبانت را مراقبت کردی آن ریاضت است، امام رضا فرمود شما راسفارش میکنم اجتناب کنید از بدگویی پشت سر دیگران.

 

فایل صوتی
برچسب ها :
حاج محمد نوروزی ,